Carlinville Middle School first semester honor roll

Carlinville Middle School first semester honor roll

6th Grade
All A’s – 4.00
Andrew DeNeve, Lauren Harris, Jordyn Houseman, Bailey Lippold, Emma Smith and Nicholas Walton.

High Honors – 3.75 – 3.99
Jacob Ambuel, Blaze Ballowe, Tyler Behme, Julie Butler, Alexandra Casey, Rachel Direso, Kyle Dixon, Jarret Easterday, Samantha Econie, Alexis Egelhoff, Adin Fleischer, Collin Gibbel, Cora Gray, Tucker Hughes, Molly Lewis, Gabriella Marchiori, Karli McCaherty, Cyler McClain, MacKenzie Moyer, Rachel Olroyd, Tyler Quarton, Joseph Rosentreter, Logan Rosentreter, Thomas Sanson, Kellen Shanner, Amy Tofte, William Walton and Claire, Wilton.

Honors – 3.50 – 3.74
Michael Douglas, Sophie Evans, Tucker Green, Anthony Horn, Jacob Landon, Shailey Park, Bryce Paul, Colten Perkins, Jonathan Stilwell, Adriann Welte and Danielle Westnedge.

Honors – 3.25 – 3.49
Mad Arseneaux Castillo, Cleo Campbell, Harry Frye, Steven Hill, Sydney Horton, Ashton Jones, Chase Lawless, Elyse Lewis and Paityn Tieman.

Honors – 3.00 – 3.24
Jordan Bressler, Davie Jo Daniel, Tucker Jones, William Kincaid, Johannah Martin, Molly McEuen, Brandon Miller, Kayla Myers, Mitchell Newby, Travis Osborn, Shelby Perkins, Dustin Sanchez, Dawson Vancil, Jodie Walden and Macy Walker.

7th Grade
All A’s – 4.00
Karly Ambuel, Grayson Armour, Alyssa DeSpain, Natalie Kaganich, Paul Mbugua, Robert Wiggins and Taylor Wills.

High Honors – 3.75 – 3.99
Ashley Brown, Garrett Campbell, Anna Chew, Mercy Daniels, Adam Emery, Lynde Gibbs, Emma Griffith, Kaelyn Hamel, Patrick Hilyard, Alison Hurley, Jason Landon, Kirsten Lippold, Samuel Mock, Samantha Park, Maggie Ratcliff, Sarah Riech, Rachel Strubbe, Jensie Stults, Lauren Sullivan, Gabriella Ward and Madelynn Williams.

Honors – 3.50 – 3.74
Sydney Bates, Sydney Cania, Daniel Card, Alexander Chapman, Rylan Frankford, Caleb Gibbel, Ryleigh Gibbel, Nicholas Havlin, Joshua Hinzman, Gabe Long and Vanessa Stiefel.

Honors – 3.25 – 3.49
Jordan Chism, Logan Devantier, Seth Evans, Cole Frizzo, Bryan Golbricht, Nonie Karrick, Damon Lee, Kristin Otto, Sirenidy Perez, Mercedes Pocklington, Jessica Roth, Raiven Stieglitz and Catarena VanAusdall.

Honors – 3.00 – 3.24
Braden Burleson, Karley Elliott, Sydney Green, Payton Jamieson, Donovan King, Giovanni Marchiori, Brooke Mize, Stasia Nejmanowski, Desirae Nettleton, Alex Reed, Maxwell Rogers, Isabella Smith and Matthew Witt.

8th Grade
All A’s – 4.00
Amanda Healy, Lucas Mefford and Megan Passalacqua.

High Honors – 3.75 – 3.99
Lydia Albertine, Ava Armour, Nicholas Bohannon, Ryan Bowman, Alexandra Burleson, Taylor Daugherty, Karley Dixon, Camryn Fones, Raimie Hicks, Grace Hulin, Taylor James, Killian Mitchell, Dayse Velasquez, Kaiah Walstatter, Adam Walton, Meghan Woods and Grace Zachary.

Honors – 3.50 – 3.74
Maddison Bellm, Kamryn Bremer, Madison Bruce, Katlyn Butler, William Chapman, Dylan Chism, Ezekiel Gray, Robert Kincaid, Jack Kufa, Ronak Patel, Erin Sanson, Zachary Simons, Alyse Stewart, Logan Turley, Christopher Ware, Chaise Whitlock and Marissa Woolfolk.

Honors – 3.25 – 3.49
Jacob Dixon, Brayden Egelhoff, Konnor Emmons, Tyler Killam, Ryan Kleeman, Hannah Lair, Olivia Olroyd, Sarah Rinker, Emily Smith and Connor Walker.

Honors – 3.00 – 3.24
Breanne Bone, Lydia Davenport, Quinn Dugger, Chelsie Greenwalt, Jeffrey Grieve, Joseph Hardy, Randon Kruzan, Alexis Lyles, Javarrias Miller, Stefan Miller, Keirston Nettleton and Annie Rhodus.

Leave a Comment


1 + = 2